Daniel Matějný

Daniel Matějný driftuje od svých 19 let, kdy si pořídil první BMW E30 pak následovalo BMW E36 S 2.5l motorem s kterým se zúčastnil prvního závodu CDS (noční závod Most) kde dostal 3x 0 bodů a zjistil, že potřebuje silnější motor a lehčí auto.

Momentálně jezdí v BMW E30 s body kitem EVO II a s 3.5l  motorem R6. Na Autě je výškově a tuhostně stavitelný podvozek, ramena a těhlice pro větší rejd. Dále je tam bezpečnostní rám podle předlohy J, sportovní sedačky, 4-bodové pásy, hydraulická ruční brzda a celkové odlehčení auta.

[us_image image=“74″]

Nejlepší zážitek je již ze zmiňovaného nočního závodu v Mostě, kde se vedle Daniela postavil Piotr Kozlowski, od prvního metru kdy jel bokem byl Piotr nalepený za ním až do cíle. Daniel nikdy předtím závody nejel a už vůbec ne battle. Hned potom co Daniel přijel do depa se na něj Piotr usmál a zamával mu, nejspíš nevěděl, že to pro Daniela byla jízda na kterou jen tak nezapomene.

[us_image image=“73″]

Za celou dobu, co Daniel jezdí nebyla žádná větší komplikace kromě pár ťukanců a wallkisů, ale to k driftu prostě patří. Jeho cíl je získat nějakého sponzora aby mohl být konkurence schopný, chtěl by vyhrát CDS a dostat se na špičku driftu. Na driftu by chtěl vylepšit akorát propagaci v ČR. V roce 2017 by chtěl odjezdit co nejvíce závodů, získat co nejvíc zkušeností a dostat se do top 10 v celkovém pořadí.

[us_image image=“72″]

Pracuje jako skladník v náhradních dílech a odpoledne přezouvá v pneuservisu, jedině tak si může dovolit se podívat na závody. Pár sponzorů má, ale jde jen o reklamu, žádnou finanční podporu nemá. Mimo driftu jezdil ještě sprinty se svým upraveným Golfem MK1. Někdy by chtěl zkusit Rally a okruhy. Daniel má jeden pohár za 3. místo v Hradci Králové ze závodu Deathrace. Celkově v CDS skončil na 12. místě a to odjezdil pouze 3 závody.

[us_image image=“71″]

Vzkaz od Daniela :,,Jestli si to čte někdo kdo má hodně peněz a neví co s nimi a chtěl by zviditelnit svoji firmu nebo jméno nebo cokoliv mam k dispozici auto a propagaci v depu a na závodech… Jinak bych chtěl vzkázat všem co chystají si to vyzkoušet tak ať jim to vyjde atmosféra závodů je úžasný pocit a i když dostanete samé nuly jako já tak ať vás to neodradí, žádný učený z nebe nespadl“